Wifi Şifre Değiştirme

Wifi Şifre değiştirme konusunda ilk önce modeminizin IP adresini  öğrenmeniz gerekiyor, ttnet, vodafone veya superonline servis sağlayıcılarının modemlerini kullanıyorsanız modem şifre listesine göz atmalısınız. Eğer modeminizi bu firmalar haricinde dışardan almışsanız, diğer modemler arasından ip adresinizi ve şifrenizi bulmanız gerekiyor.

Wifi şifre değiştirmek için ilk önce modemin altında yer alan fabrikanın belirlediği otomatik oluşturulmuş bir şifre yer alır bu şifre barkod kısmının altında veya üstünde olur. Akılda tutulması zor bir şifre belirlenir üretici tarafında ve her modeme ayrı bir şifredir. Kablosuz olarak bağlanacaksanız buna ihtiyacınız var.

wifi şifre değiştirme

Wifi Şifre Değiştirme

Wifi şifre değiştirmek için tek ihtiyacını olan şey modem arayüzüne ulaşmak ve kullanıcı adınızı ve şifrenizi girdikten hemen sonra yan menüler yardımı ile kablosuz ağ sekmesine tıklayın ve kablosuz ağ güvenlik bölümüne ulaşın, sonrasında gelen ekrandaWPA Tipi yazan kısma kişisel olarak ayarladıktan sonra Şifreleme Tipi için varsa WPA+WPA2 seçin bunu seçme sebebimiz iki türde koruma sağlamaktır ve en iyi koruma yöntemi şuan için budur ilerde başka koruma türleri çıkana kadar en iyi yöntem olduğuna emin olabilirsiniz ardında parolanızı belirleyin bunun içinde büyük-küçük harf ve özel karakterler kullanın (Örneğin: S5t-r45e.mA) aklınızda kalıcı ama tahmin edilemiyecek karışık bir kombinasyon olsun. Daha sonrasında kaydet butonuna basın ve bekleyin ayarların geçerli olması için bir kaç dakikaya ihtiyacınız var, hepsi bu kadar wifi şifrenizi artık değiştirdiniz.

Modem Arayüzüne Ulaşamıyorum?

Wifi şifre değiştirme veya başka bir ayarları yapmak için modem arayüzüne ulaşamıyorsanız muhtemelen ip adresinizi yanlış giriyorsunuz. Bunun için aşağıdaki Listeyi konturol edin. Aşağıdaki listelerden birinde sizin modeminize ait ip adresi yer alıyordur aksi takdirde farklı bir ip adresi ise aşağıdaki isteden marka ve modelinizi bulduktan sonra ip adresinizi internet tarayıcınıza yapıştırın ve giriş yapın.

192.168.1.1

192.168.l.2

192.168.0.1

192.168.2.1